Výživa

_kcs4239Pre všetkých majiteľov je poskytovanie maximálne zdravej stravy pre ich psov najväčšou výzvou. Vieme, ako dôležitá je táto otázka, takže poskytneme niektoré rady o najdôležitejších veciach, na ktoré je potrebné dávať si pozor a o živinách, ktoré naši chlpatí kamaráti potrebujú.

Základným pravidlom je, že pes by mal pokladať krmivo za chutné, zatiaľ čo krmivo by malo byť v súlade so zdravotnými a s biologickými potrebami spojenými s vývojom zvieraťa, jeho rastom a fyziológiou. Majitelia môžu nájsť informácie na obaloch našich krmív pre psov, kde vykazujeme zloženie a najdôležitejšie charakteristiky našich produktov.

Bielkoviny sú stavebné kamene potrebné pre tvorbu tkanív a orgánov, ale aj aminokyseliny hrajú dôležitú úlohu pri tvorbe enzýmov požadovaných pre metabolické procesy a pre správnu funkciu imunitného systému. Dostatočné množstvo bielkovín je nevyhnutné pre rast a udržanie dobrého zdravotného stavu a kondície psa.

Uhľohydráty poskytujú životnú energiu pre psov. Ryža, kukurica a pšenica sú vynikajúcim zdrojom uhľohydrátov. Zemiaky tiež obsahujú mnoho cenných živín, ale vysoký obsah škrobu ich činí ťažšie stráviteľnými. V organizme psov sa môžu ukladať uhľohydráty v pečeni, ale nadmerný príjem bude mať za následok to, že uhľohydráty sa preformujú do telesného tuku.

Tuk je hlavným zdrojom energie v krmive pre psov, pričom tiež prispieva k tomu, že jedlo psom chutí. Niektoré tuky sú potrebné na stavbu a správnu funkciu nervového systému.

Medzi esenciálnymi mastnými kyselinami omega-6 mastné kyseliny prispievajú k udržaniu zdravej kože a srsti. Z tohto dôvodu, VitalBite suché krmivá obsahujú omega-6 mastné kyseliny.

Vitamíny hrajú dôležitú úlohu v organizme psov rovnako ako je tomu aj u ľudí. Vzhľadom k tomu, že organizmus zvieraťa nie je schopný produkovať veľa vitamínov sám, požadované množstvo možno získať iba prostredníctvom príjmu potravy. Rovnakým spôsobom, minerálne látky potrebné pre funkciu a vývoj organizmu  je tiež potrebné zabezpečiť pre psy spolu s ich príjmom živín.

Vláknina má priaznivý vplyv na trávenie; nedostatok vlákniny môže spôsobiť zažívacie ťažkosti. VitalBite krmivá obsahujú rastlinné zložky, ktoré sú vynikajúcim zdrojom vlákniny.

V neposlednom rade nesmieme zabudnúť, že psy tiež potrebujú vodu. Pokiaľ pes nemá prístup k vode, bude to mať závažné dôsledky behom niekoľkých dní. Na druhej strane, môže sa im dariť celkom dobre bez jedla až do času, kým prídu asi o polovicu ich pôvodnej telesnej hmotnosti. V závislosti na veľkosti psa, pes potrebuje 0,5 až 2 litre vody denne. Keďže zvieratá inštinktívne pijú presne toľko, koľko potrebujú, psy by mali mať vždy k dispozícii čerstvú pitnú vodu.

 

Takže VitalBite krmivá pre psov môžu poskytnúť skvelú vyváženú stravu vďaka tomu, že sú to kompletné krmivá, ktoré obsahujú primerané množstvo bielkovín, uhľohydrátov, tukov, vitamínov a minerálov v súlade s najprísnejšími platnými normami.

Je veľkou výhodou suchého krmiva pre psov, že dávkovanie a podávanie vyžaduje relatívne málo práce. Sú ľahko skladovateľné, nekazia sa, takže majitelia môžu skladovať aj celkom veľké množstvo doma, tak dlho, kým dodržia dátum minimálnej trvanlivosti výrobku.

Suché krmivo pre psov má priemerný obsah vlhkosti 10%, zatiaľ čo vlhké krmivá obsahujú 75-85% vody. Výsledkom je, že majitelia by sa mali postarať o to, aby nezabudli na to, že psy na suchom krmive veľa pijú, zatiaľ čo psy na vlhkom krmive, varených potravinách, alebo na kuchynských zvyškoch pravdepodobne budú potrebovať menej vody.